Αρχική σελίδα » Προβολή των νέων

Προβολή των νέων

17.03.2017

Επιστημονική ημερίδα–συζήτηση με θέμα "GEOGRAPHY MATTERS: European Identities in Curricula and Heritage"

17/03/2017

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης  του ΕΚΠΑ προσκαλεί την εκπαιδευτική κοινότητα (πανεπιστημιακούς, ερευνητές, εκπαιδευτικούς και φοιτητές) στην επιστημονική ημερίδα – συζήτηση με θέμα GEOGRAPHY MATTERS: European Identities in Curricula and Heritage.

Στην ημερίδα, η οποία πραγματοποιείται στο πλαίσιο του ερευνητικού προγράμματος COHERE που εντάσσεται στη δράση HORIZON 2020, συμμετέχουν Έλληνες και ξένοι επιστήμονες.

Θα συζητηθούν θέματα στην τομή του γεωγραφικού χώρου και της πολιτισμικής ταυτότητας και κληρονομιάς στην τυπική και μη τυπική εκπαίδευση.

Χαιρετισμό θα απευθύνει ο πρύτανης του ΕΚΠΑ καθ. Μελέτιος – Αθανάσιος  Δημόπουλος.

Χώρος: Αίθουσα Δρακόπουλου, Πανεπιστήμιο Αθηνών

Ώρα: 9:00-18:15

Η συμμετοχή είναι δωρεάν και η εγγραφή μπορεί να γίνει είτε με αποστολή mail στο ligalani[at]primedu.uoa[dot]gr είτε την ημέρα και ώρα του συνεδρίου. Στο τέλος της ημερίδας θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Επισυνάπτεται το πρόγραμμα της ημερίδας.

Η Επιστημονική και Οργανωτική Επιτροπή

Λία Γαλάνη