Αρχική σελίδα » Προβολή της εκδήλωσης

Προβολή της εκδήλωσης

01.12.2015

Διήμερο Συνέδριο «30 χρόνια ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ στην παιδική και νεανική λογοτεχνία – Ιστορία, έρευνα και μέλλον του παιδικού βιβλίου»

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης της Σχολής Επιστημών της Αγωγής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, το Ελληνικό Τμήμα της ΙΒΒΥ / Κύκλος του Ελληνικού Παιδικού Βιβλίου, το περιοδικό «Διαδρομές στο χώρο της λογοτεχνίας για παιδιά και νέους» και οι Εκδόσεις «Ψυχογιός» συνδιοργανώνουν διήμερο Συνέδριο με αφορμή τη συμπλήρωση 30 χρόνων από την ίδρυση και κυκλοφορία του περιοδικού Διαδρομές.

Το θέμα του Συνεδρίου είναι «30 χρόνια ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ στην παιδική και νεανική λογοτεχνία – Ιστορία, έρευνα και μέλλον του παιδικού βιβλίου» και θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο του Μαρασλείου Διδασκαλείου Δημοτικής Εκπαίδευσης την Παρασκευή 4 και το Σάββατο 5 Δεκεμβρίου 2015.

Η Είσοδος είναι ελεύθερη και στους συμμετέχοντες θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Περισσότερες πληροφορίες μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να βρουν στο συνημμένο Πρόγραμμα του Συνεδρίου.

Αφίσα Συνεδρίου

Πρόσκληση Συνεδρίου