Αρχική σελίδα » Δράσεις του Τμήματος » Εκδηλώσεις Τμήματος » Διημερίδα με θέμα «Το νέο Πρόγραμμα Σπουδών για τη Νεοελληνική Γλώσσα»

Διημερίδα με θέμα «Το νέο Πρόγραμμα Σπουδών για τη Νεοελληνική Γλώσσα»

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Εκπαιδευτικής Πολιτικής διοργανώνει διημερίδα για την παρουσίαση του Νέου Προγράμματος Σπουδών για τη Νεοελληνική Γλώσσα.

Την Παρασκευή 9 Σεπτεμβρίου 2022 παρουσιάζονται οι γενικές αρχές, άξονες και καινοτομίες του Προγράμματος Σπουδών στο Δημοτικό, Γυμνάσιο και Λύκειο.

Το Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου 2022 η εστίαση είναι στο Πρόγραμμα Σπουδών του Δημοτικού, παρουσιάζοντας τα θεματικά πεδία και ενδεικτικά παραδείγματα πιλοτικής εφαρμογής σε πειραματικά σχολεία.

Πατήστε εδώ για την αφίσα. Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι δηλώσεις συμμετοχής θα αναρτηθούν αρχές Σεπτεμβρίου.

Λόγω της περιορισμένης χωρητικότητας των αιθουσών θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας με την εγγραφή.
Ταυτόχρονα, η δια ζώσης εκδήλωση θα μεταδίδεται και διαδικτυακά στον ακόλουθο σύνδεσμο: http://live.uoa.gr